sobota 3. januára 2015

Karambol: Enja Rúčková - Recenzia

Anotácia:
Nika je gymnazistka, kvintánka. Jej najväčšou ambíciou je dostať sa do redakcie školského časopisu, o chlapcov nejaký výraznejší záujem nemá.Všetko sa zmení, keď sa na svahu na školskom lyžiarskom zájazde zrazí so Sebom, idolom všetkých mladších študentiek.Ich cesty sa začnú „nepochopiteľne“ krížiť, Sebo sa zjaví vždy, keď je Nika v kaši. A Nika zisťuje, že sa jej až prirýchlo dostal pod kožu. Aké sú však jeho zámery? Rodí sa medzi nimi niečo viac alebo ju má Sebo len ako zábavku? A čo bude, keď sa vrátia z lyžiarskeho domov?

  • Autorka: Enja Rúčková
  • Počet strán: 207
  • Vydavateľstvo: EvitaPress
  • Moje hodnotenie: 3/5Enja nelenila a po nie veľmi dlhej dobe prichádza s novou knižkou. Po tom ako jej vyšiel titul s názvom Môj nevlastný brat, ktorý sa mi celkom páčila, tu máme Karambol. Nie, nebojte sa žiadne údery pod pás, iba príjemný a oddychový príbeh kvintárky Nikoly. A verte mi, ona si tých karambolov užila nespočetne.


Novučičká, osviežujúca story vás prenesie do čias lyžiarskych výcvikov. V hlavnej úlohe kvintárka Nikola a prvák na gympli Sebastian vám rozhodne pripomenú aké je to zamilovať sa až po uši. No kto by čakal, že sa im cesty stretnú práve na lyžiarskom svahu?

Nikola dúfa, že vďaka účasti na lyžiarskom získa perfektné fotky pre článok do školských novín, ktorých by bola veľmi rada súčasťou. Okrem tých pádov si výlet užíva. Nenáročný dej mi sadol a spôsobil že som túto útlu knihu prečítala už na jedno posedenie. Čo sa však nedá povedať o Nikole s ktorou som sa vôbec nestotožnila. Aby som však vo vás nevyvolala pocit že sa mi nepáčila a vadila mi. Tak to nie. Nebola som ale ani v nemom úžase. Bolo pekné sledovať Seba a Niku ako sa postupne zbližujú. Sebo bol super, sivooký a konečne žiadny tupý hrdina. Matiasova bratská povaha sa mi skvelo páčila, bola príjemne milá. Najlepšia kamarátka Petra mi prišla dosť sympatická, takže s vedľajšími postavami si nemusíte robiť starosti.

"Toto už prestáva byť vtipné. "Otvor tie dvere, prosím." Spokojne sa o ne oprel a žiarivo sa na mňa usmial. "Čo za to?" "No tak Sebo... Prestaň si zo mňa uťahovať!" "Pusu? Ak mi vyhovieš, sľúbim ti, že svoje ruky budem od teba držať čo najďalej." Odfrkla som. "Klamár."

Strany som pretáčala rýchlo. Sem-tam som sa aj zastavila nad otrepanými scénami a len krútila hlavou. Niekde mohla Enja ubrať a vložiť nejaký nový prvok, alebo šokujúcu situáciu. Princezná, ktorá sa vždy dočká princa na bielom koni, je hrozné klišé, ktoré však žiaľ vždy funguje. :) Pri niektorých scénach som sa dokonca aj schuti zasmiala.

Myslím si, že knižka funguje tak ako má predovšetkým pri mladšej vekovej kategórii. Hovorím o dievčatách, prípadne chlapcoch vo veku 12-15 rokov. Nás starších to nemusí baviť až tak. Česť výnimkám. ;) Keď som sa púšťala do tejto knihy, vedela som do čoho idem. Mohla ma sklamať alebo prekvapiť a zaujať. Hoci som nikdy nebola osobne na žiadnom lyžiarskom výcviku, a veru ani po tom netúžim, vždy som s radosťou počúvala spolužiakov hovoriť zábavné príbehy. A verte či nie, práve preto som sa púšťala do Karambolu. Pretože som si chcela prečítať ďalší zaujímavý príbeh, ktorý sa mi páčil. <3


Ďakujem Enji Rúčkovej za poskytnutie výtlačku. :)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Každý komentár poteší. :))