nedeľa 18. augusta 2013

Temné vízie : Posadnutosť - L.J.Smith - Recenzia

Anotácia:

Skupina stredoškolákov nadaných paranormálnymi schopnosťami musí po odhalení desivých skutočností opustiť Zetesov inštitút, kde ich školili. Ale kam ísť, aby ich pán Zetes nenašiel? A ako jeho aktivity zaraziť? Jedinou nádejou je nájsť biely dom zo spoločného sna. Okrem iných problémov však potrebujú vyriešiť aj vzájomné vzťahy. Gabriel sa zmenil. Kaitlyn to desí, no zároveň priťahuje. Lenže v pätách majú niekoho, kto je ako oni…Druhý diel vzrušujúcej série Temné vízie!

 • Autorka: L.J.Smith
 • Originálny názov: Dark Vision 2 - The Possessed 
 • Počet strán: 246
 • Séria: Temné vízie
 • Diel: druhý
 • Preložila: Bea Landová
 • Vydavateľstvo: Fragment
 • Moje hodnotenie: 2,5/5
Druhý diel tejto série Temné vízie, t.j. Posadnutosť sa nesie v chaoticko - oddychovej atmosfére. Po prvej časti som čakala, naozaj niečo lepšie. Niečo, pri čom ma autorka uchváti do nepríčetnosti. No akosi sa tak nestalo. 

V prvej časti ma privítali krásne opisy priestorov a hlavne zoznamovanie sa s deckami, hlavnými postavami. Bolo to vážne zaujímavé. Schopnosti, ktorými sa pýšili využívali aj naďalej. Kedˇ sa im konečne podarilo uniknúť od Zetesa kniha skončila. Druhý diel teda Posadnutosť sa začína v tom istom momente čo skončila. Snažia sa nájsť ten biely dom na útese, ktorý stále blúdi v ich snoch. Začínajú byť tým naozaj posadnutý, no je to ich jediná šanca poraziť Zetesa. Asi tak v strede knihy začína byť zaujímavé. Aj keď by ste čakali veľa. Dovtedy sa skoro stále hašterili a skrývali pred sebou tajomstvá.

Postavy, teda študenti si spolu veľmi nepomáhali aj keď podaktorý chceli.  Gabriel ktorý bol tajomný sa začínal meniť. Povahou a správaním. Nikto to netušil až do jedného večera, keď na to jeden člen z posádky prišiel. Je to zaujímavá vlastnosť aj keď si myslím, že autorka sa s tým mohla vyhrať lepšie. Rob Gabriela ešte stále nemá v láske a neverí mu. Kaitlyn si znova a znova nevie vybrať. Už mi to príde unavujúce. Nebaví ma to. Aj keď väčšina dievčat by si myslím vybrala teda tajomného bad-boya, Kaitlyn si napriek tomu že ju priťahuje a zaújma, vyberie  Roba. Podľa mňa to nie je ani veľmi prekvapujúce, takže to nič nemení. Lewis a Anna sú oveľa lepší ako títo traja. Hlavne rozumnejší. Bavia ma a nenudia. Ľúbostný trojuholník, stále otrepaný a nezaujímavý ako v každej Smithovej knihe mi lezie na nervy. Už by vážne mohla zmeniť fantáziu. 

Aj napriek tomu, že je to oddychovka tu nájdete veľa nádeje a odhodlania. Nezabudnime na akčné a odvážne scény. Hlavná hrdinka mi prišla moc jednotvárna, aj keď niekomu sa môže určite páčiť. Myšlienka príbehu nebola vôbec zlá, no ani exkluzívne "ohromujúca". Nevyvolali u mňa žiadne veľké emócie. Kniha je jednoduchá, čo je trošku zlé.  Napriek tomu sa dá prečítať a čitatelia si ju možno obľúbia.

Ďakujem vydavateľstvu Fragment za poskytnutie recenzného výtlačku. 
Knihu si môžete kúpiť TU.

2 komentáre:

 1. Tuto sérii bych si chtěla přečíst.. :)))

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Určite si ju prečítaj. ;) Každý môže mať iný názor a môže sa ti ľúbiť. :D

   Odstrániť

Každý komentár poteší. :))